رفتن به محتوای اصلی
دسترسی سریع

با استقبال مردم، واکسن برکت هم نقش مهمی در سبد واکسیناسیون پیدا کرده است و با خدمت رسانی بی نظیر بنیاد خیریه تات درمرکز نمایشگاهی ایران مال و توجه ویژه به رفاه مراجعان  تاکنون ۱۲۷ هزار دوز از هفتصد هزار دوز واکسن تزریقی دانشگاه علوم پزشکی ایران، در این مرکز انجام شده است.
به گزارش واحد خبری مرکز نمایشگاهی بازار بزرگ ایران، دکتر جلیل کوهپایه زاده؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران، علی انصاری؛ رئیس هیات مدیره بنیاد خیریه تات و سرهنگ قاسم علیان نماینده ارتش در ایران مال  دوشنبه یازدهم مرداد ۱۴۰۰ از روند واکسیناسیون در ایران‌مال بازدید و ضمن گفتگو با خبرنگاران ، در جلسه ای اقدامات لازم برای استمرار همکاری ها و افزایش کیفیت خدمات و تسریع کار واکسیناسیون گفتگو کردند.
دکتر جلیل کوهپایه زاده در این بازدید در گفت‌ وگو با رسانه‌ها تاکید کرد: هر واکسنی که به مرحله تزریق رسیده از مراحل سخت ارزیابی گذشته و امیدواریم در ماههای آینده دو واکسن محصول مشترک ایران کوبا و همچنین کووپارس؛ تولید شده در انستیتو رازی به سبد واکسیناسیون داخلی افزوده شود و در کنار واکسن برکت ضمن تامین کامل نیاز داخلی به مرحله صادرات برسند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در جلسه مشترک با هیات مدیره خیریه تات و نمایندگان ارتش جمهوری ایسلامی ایران؛ با اشاره به جهش ویروس کرونا تاکید کرد: ما تا دو سال آینده باید متناسب با حرکت‌های ویروس خود را آماده کنیم و واکسیناسیون را ادامه دهیم و اگر بتوانیم نگاه آکادمیک را به واکسیناسیون مرکز نمایشگاهی ایران‌مال اضافه کنیم می‌توانیم ایران مال را به عنوان بزرگترین مرکز کارآزمایی واکسن در دنیا معرفی کنیم و ضمن این اقدام ارزشمند، روی اطلاعات به دست آمده نیز کار کنیم.
وی در مورد واکسیناسیون اصحاب رسانه و خبرنگاران هم گفت:  آمادگی و بضاعت آن را داریم که در مرکز واکسیناسیون ایران‌مال این مهم را به انجام برسانیم و با اقدامی فوق العاده همه خبرنگاران را در ایران‌مال واکسینه کنیم.
علی انصاری رئیس هیات مدیره بنیاد خیریه تات هم گفت: هم اکنون ایرانمال با همکاری دانشگاه علوم پزشکی ایران و معاونت بهداشت و درمان و ارتش جمهوری اسلامی ایران امکان تزریق واکسن به بیست هزار نفر در روز را دارد که با توجه به زیر ساخت های مناسب این مجموعه، همچون بیست هزار پارگینگ و بخش‌های مختلف که قابلیت بهره برداری برای واکسیناسیون را دارد، آماده‌ایم  میزان تزریق را به بیش از پنجاه تا صد هزار دوز در روز  افزایش دهیم.
علی انصاری گفت: با همکاری مرکز نمایشگاهی ایران‌مال، دانشگاه علوم پزشکی  و ارتش جمهوری اسلامی ایران مثلثی از دقت، همکاری و تلاش به وجود آمده است و توانسته الگویی از همکاری در مقابله با بحران کرونا را به نمایش بگذارد.
رئیس هیات مدیره بنیاد خیریه تات در ادامه  با تشریح ظرفیت‌های ایران‌مال و تلاش مستمر مدیریت این مجموعه چند منظوره درمهار بیماری کرونا به مجموعه خود ماموریت داد؛ در صورت تامین واکسن از طرف وزارت بهداشت، در استان‌های خوزستان، سیستان و بلوچستان و هر استانی که وزارت بهداشت اعلام نیاز کند مرکز واکسیناسیون راه اندازی کنند.
در پایان جلسه دکتر کوهپایه زاده با اهدای لوحی به رییس هیات مدیره موسسه خیریه تات از اقدامات ارزشمند مرکز نمایشگاهی ایران مال در واکسیناسیون وسیع و با کیفیت مردم تقدیر کرد.