رفتن به محتوای اصلی
دسترسی سریع

سوالات رایج بازدیدکنندگان

مسیرهای دسترسی به مرکز نمایشگاهی بازار بزرگ ایران با خودروی شخصی چگونه است؟

دسترسی به بازار بزرگ ایران برای بازدیدکنندگان گرامی‌ از مسیرهای زیر امکان‌پذیر است:
-دسترسی شمالی از بزرگراه شهید خرازی
- دسترسی غربی از خیابان ایران خودرو
-دسترسی شرقی از بلوار طبیعت

مسیر دسترسی به مرکز نمایشگاهی بازار بزرگ ایران با وسایل حمل و نقل عمومی همانند مترو چگونه است؟

بازدید‌کنندگان گرامی می‌توانند از طریق خط ۵ مترو (ایستگاه ایران خودرو) به مجموعه دسترسی داشته باشند.

مسیر

 

مسیرهای خروج از مرکز نمایشگاهی بازار بزرگ ایران به وسیله ناوگان تاکسی این مجموعه چگونه است؟

بازدید‌کنندگان گرامی جهت خروج از مرکز نمایشگاهی بازار بزرگ ایران امکان استفاده از خدمات مسافربری ناوگان تاکسی این مجموعه خواهند داشت. - مبدأ ناوگان تاکسی مذکور، در ضلع شمالی طبقه G3 مجموعه بازار بزرگ ایران و مقصد آن به نقاط مختلف تهران و کرج است.

مسیر‌های دسترسی به پارکینگ‌های مرکز نمایشگاهی بازار بزرگ ایران برای خودروی شخصی و همچنین پارکینگ مخصوص معلولین چگونه است؟

- بازار بزرگ ایران، دارای بیش از ۱۴۰۰۰ فضای پارک رایگان و همچنین پارکینگ اختصاصی برای معلولان و جانبازان عزیز در بهترین موقعیت مکانی و در نزدیکترین دسترسی به کاربری‌های مجموعه است، و علاوه بر ایجاد تمام دسترسی‌های مورد نیاز خود از شبکه شهری، سایر دسترسی‌های محلی را به صورت غیرهمسطح برای آسایش ساکنان ایجاد نموده تا به حل معضلات ترافیکی منطقه کمک کرده باشد.

- دسترسی به پارکینگ‌های مرکز نمایشگاهی بازار بزرگ ایران به تفکیک:

 •     از تهران:

       بزرگراه شهید خرازی شرق به غرب، (RG، دسترسی به پارکینگ نمایشگاه)

 •     ازکرج:

       بزرگراه شهید خرازی غرب به شرق، (RG، دسترسی به پارکینگ‌ نمایشگاه)

 

آیا امکان تهیه غذا و نوشیدنی در بازار بزرگ ایران وجود دارد؟

 • ۴ مجموعه فودکورت بزرگ و حدود ۲۰۰ رستوران و کافی شاپ به طور هدفمند در سطح بازار بزرگ ایران توزیع شده اند تا بهترین و سالم‌ترین غذاها با تنوع چشایی و بصری از کشورهای شاخص پنج قاره جهان را در اختیار شما قرار دهند.

مسیرهای دسترسی به رستوران‌های بازار بزرگ ایران و نوع سرویس آنها چگونه است؟

 •     ساج

            نوع‌سرویس‌دهی: غذای‌دریایی، محل‌سرویس‌دهی: طبقه سوم(غربG3) فودکورت سینما

 •     قریشی

            نوع سرویس‌دهی: غذای ایرانی، محل سرویس‌دهی: طبقه سوم‌(غربG3) فودکورت سینما

 •     قریشی (سلف سرویس)

            نوع سرویس‌دهی: سلف سرویس، محل‌سرویس‌دهی: طبقه سوم (غرب G3) فودکورت سینما

 

مسیرهای دسترسی به فست‌فود‌های بازار بزرگ ایران و نوع سرویس آنها چگونه است؟

 •     مانچ باکس

                 نوع سرویس‌دهی: پیتزا و پاستا، محل سرویس‌دهی: طبقه سوم (غربG3) فودکورت سینما

 •     فریکادل

                 نوع‌ سرویس‌دهی: ‌ساندویچ ‌برگر ‌و‌ سوخاری،‌ محل‌سرویس‌دهی:‌ طبقه‌سوم ‌(غربG3) فودکورت سینما

 

مسیرهای دسترسی به کافی‌شاپ‌های بازار بزرگ ایران و نوع سرویس آنها چگونه است؟

- در حال حاضر کافی‌شاپ‌های زیر در بازار بزرگ ایران فعال هستند:

 •      شربت خانه بازار بزرگ ایران

                   محل سرویس‌­دهی: طبقه دوم (G2) تیمچه حاج علی اکبر

 •     کافه دیدار

                   محل سرویس‌­دهی: طبقه دوم (G2) باغ دیدار

 •     کافه کتاب

                   محل سرویس‌­دهی: طبقه دوم (G2) کتابخانه جندی شاپور

 •     کافه سینما

                   محل سرویس‌­دهی: طبقه دوم (G2) خروجی شرقی تیمچه حاج علی اکبر

 •      کافه ورزش

                  محل سرویس‌­دهی: طبقه دوم (G2) خروجی شرقی تیمچه حاج علی اکبر

 •     کافه لانژ سینما

                 محل سرویس‌­دهی: طبقه سوم (G2) پردیس سینمایی

 

بازاربزرگ ایران شامل چه جاذبه‌های گردشگری است؟

 •     کتابخانه جندی شاپور

    کتابخانه بازار بزرگ ایران (کتابخانه جندی شاپور) با مساحتی برابر با ۳۳۰۰ مترمربع قلب فرهنگی این مجموعه بزرگ محسوب شده و با معماری منحصر به فرد که ترکیبی از معماری کلاسیک اروپایی و تزئینات معماری ایرانی است، تصویری از یک کتابخانه
مجلل و بزرگ را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می‌دهد.

 

 •     مسجد جامع

    نگین انگشتری بازار بزرگ ایران، مسجد جامع محمد رسول‌الله (ص) با مساحت حدود ۱۲۰۰ مترمربع و حاکی از توجه همزمان به دیانت، طهارت، تجارت و عمارت به عنوان ارکان اساسی تفکر بانیان بازار بزرگ ایران است.

 •     باغ دیدار

    باغ دیدار از جاذبه‌های بازار بزرگ ایران و در مجاورت بازار سنتی واقع شده و اطراف آن واحدهای تجاری جای گرفته‌اند. ارتفاع این باغ ۱۴ متر است که سقفی شیشه‌ای آن را می‌پوشاند، در طراحی ﻓﻀﺎي مجلل و شکوهمند ۳۰۰۰ ﻣﺘﺮﻣﺮﺑعی این باغ از اﻟﮕﻮﻫﺎي آﺟﺮي ﻣﻌﻤﺎري ﻣﻨﺎﻃﻖ ﻣﺮﻛﺰي اﻳﺮان مانند ﻳﺰد و ﻛﺎﺷﺎن اﻟﻬﺎم ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺷﺪه اﺳﺖ.

 •     باغ ایرانی

    بی‌گمان یکی از نیکوترین جلوه‌های صورت و معنا، برآمده از باور ایرانیان با ۲۵ قرن قدمت، باغ ایرانی است. «باغ ایرانی» را می‌توان به عنوان قلب بازار بزرگ ایران نامید. این باغ با الهام از باغ شازده‌ ماهان کرمان، به بازطراحی و تعریف دوباره الگوی باغ ایرانی در بزرگترین مجتمع تجاری کشور پرداخته و به‌صورت باغ تخت با پنج سطح (پلکانی) و آبریزها و آبنماهای خود یادآور شکوه باغ‌های زیبای ایرانی ـ اسلامی است.

 •     بازار سنتی

    بازار سنتی (تیمچه حاج علی اکبر) با هدف احیای هویت ملی و مذهبی و فرهنگ ایرانی-اسلامی و با الهام از بازارهای تبریز، اصفهان، شیراز، قزوین، کاشان، قم و.. ساخته شد و مرکزی برای تعاملات اجتماعی و باز شناخت آنها به مراجعان است.

 •     تالار آیینه

    یکی از شاخص‌ترین بخش‌های بازار سنتی، تالار آیینه است که با الگوبرداری از تالار آیینه مجلس شورای ملی (یکی از نفیس‌ترین نمونه‌های تاریخی موجود از این فضای نفیس) طراحی و اجرا شده است و از طریق یک ارسی پنج ‌دری و ۲ درب طرفین ارسی به راسته اصلی راه می‌یابد.

 

 •    شربت‌خانه

    فرهنگ مردمان ایران زمین، فرهنگی شفاهی و مبتنی بر انتقال سینه به سینه مفاهیم و اندیشه‌هاست، لذا اغلب شهرها و روستاهای این دیار از فضاهای گردهمایی و تجمع نظیر شربت‌خانه‌ها و پس از آن چایخانه‌ها و قهوه‌خانه‌ها برخوردار بوده اند.

 •     مجموعه باغ-رستوران ملل

    تنوع غذایی یکی از ویژگی‌های بومی و از منظری یکی از جاذبه‌های بالقوه کشورهای مختلف است که می‌تواند در کنار سایر خصوصیات آن‌ها، زمینه و عامل جذب گردشگران باشد. گوناگونی و غنای میراث تغذیه‌ای و خوراکی‌های سرزمین‌های مختلف، نشانگر و معرف دیرینگی و عمق فرهنگ هر سرزمین و وجهی از وجوه مختلف کارکردهای اجتماعی و دستاوردهای زندگی یک قوم و یک جغرافیای انسانی است.

 •     نمایشگاه آثار هنری

     نمایشگاه آثار هنری بازار بزرگ ایران، مکانی برای ارج نهادن به هنر ایرانی و حمایت از هنر و هنرمندان است که در جوار هتل بین‌المللی ایران‌مال با رویکرد ایجاد توازن، تعادل و تسلط بر مثلث فرهنگ ایرانی، اسلامی و فرهنگ روز ساخته شده است. سالن نمایش اختصاصی به همراه تجهیزات نمایشی، نورپردازی و امنیتی پیشرفته از ویژگی‌های این نمایشگاه است.

 •     نمایشگاه تخصصی خودرو

    نمایشگاه خودرو بازار بزرگ ایران، یکی از بزرگترین و مجهزترین مراکز نمایشگاهی- تخصصی خودرو با امکانات ویژه، برای ارائه خدمت و اطلاع‌رسانی به بازدیدکنندگان، مشتریان و فروشندگان خودرو است. این نمایشگاه با سازه منحصر به‌فرد، با هدف نمایش تکنولوژی روز دنیا در صنعت خودرو در غرب ایران‌مال واقع شده است.

 •     ایوان اشراق

    ایوان اشراق، سازه‌ای بی‌نظیر برای فروشگاه‌های خاص با به‌روزترین برندهای شناخته شده در داخل و خارج است و با درخشش طلایی، جلوه‌ای ویژه و چشم‌نواز به طراحی داخلی بازار ایران می‌بخشد. این ایوان در شمال غربی ایران‌مال واقع شده که با ارتفاع حدود ۲۵ متر از طبقه اول تجاری آغاز و تا بام مجموعه ادامه و به وسیله راهروی شمالی به طور مستقیم با ایوان الماس ارتباط می‌یابد.

 

نحوه ارائه خدمات مرکز نمایشگاهی بازار بزرگ ایران جهت رفاه حال معلولین بازدید‌کننده از این مرکز چگونه است؟

    بازار بزرگ ایران دارای پارکینگ اختصاصی رایگان برای معلولان و جانبازان عزیز در بهترین موقعیت مکانی و در نزدیکترین دسترسی به کاربری‌های مجموعه است. همچنین مرکز نمایشگاهی جهت رفاه حال معلولین گرامی تسهیلاتی را با ویلچر برای ایشان فراهم نموده است.

خدمات بازار بزرگ ایران درزمینه اسکان بازدید کنندگان چگونه است؟

    هتل بازار بزرگ ایران پیشرو در ارائه خدمات نوین در صنعت هتل داری با تکیه بر فرهنگ ایرانی- اسلامی، بهره‌گیری از دانش و فن‌آوری روز، امکانات اقامتی ویژه و تسهیلات رفاهی روزآمد و نوین به همراه ارائه خدمات کیفی، جایگاهی ممتاز را در سهم بازار جهانگردی و به ویژه هتل‌داری ایران و خاورمیانه به خود اختصاص داده است. هتل ایران‌مال با مساحت کل حدود ۱۲۳.۰۰۰ مترمربع و ۳۵۹ اتاق در مجموع ۱۸ طبقه است. اتاق جلسات، آمفی تئاتر و سالن ضیافت مجموعه هتل، ۲ استخر برای بانوان و آقایان به صورت مجزا و ۲ رستوران ایتالیایی و آرژانتینی برای رفاه گردشگران داخلی و خارجی در نظر گرفته شده است. ۲ رستوران شرقی و ایرانی نیز در این هتل ۵ ستاره تعبیه شده است.

خدمات و ساعات فعالیت پردیس سینمایی بازار بزرگ ایران چگونه است؟

 •     مجموعه‌ پیشرفته سینمایی با ۱۲ سالن و ظرفیت بیش از ۱۸۰۰ نفر، با استفاده از روز‌آمدترین فناوری کنونی دنیا، نمایش فیلم‌های برتر سینمای ایران در حوزه‌های اجتماعی، کودک و نوجوان، سینمای دفاع مقدس، هنر و تجربه و همچنین فیلم‌های برتر روز سینمای جهان را امکان‌پذیر می‌نماید.
 •     ساعات فعالیت پردیس سینمایی و مراکز فرهنگی بازار بزرگ ایران ۱۰ صبح تا ۲ بامداد می‌باشد.
 •     برای معرفی برخی از ویژگی‌های این پردیس سینمایی، می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:
 1.     دارای ۳ سالن VIP و منحصر به فرد با ظرفيت هريك ١٧ نفر با طراحی و امکانات ویژه برای اولين بار در ايران
 2.     مجهز به صندلی های VIP با قابليت تنظيم زير پايی و زاويه تكيه گاه
 3.     استفاده از سيستم مديريت متمركز كنترل پخش فيلم و اتوماسيون كنترل سالن‌ها با قابليت دريافت مستقيم فيلم از ماهواره و پخش همزمان در اكران‌های جهانی
 4.     دارای كامل‌ترين سيستم ايمنی حريق و استاندارد حريق تمام مصالح و اجزا بكار رفته در ساخت و تجهيز سالن‌ها

 

خدمات مجموعه ورزشی بازار بزرگ ایران چگونه است؟

 •     مجموعه ورزشی ایران‌مال با هدف ایجاد آسایش جسمی و ذهنی، تمرکز بر آرامش روانی، رشد مهارت‌های حرکتی و آموزش صحیح تمرینات ورزشی، در محیطی متفاوت و با استفاده از فن‌آوری روز دنیا ایجاد شده است. این مجموعه شامل امکانات مختلف برای اجرای ورزش‌ها و بازی‌های گوناگون، گذراندن اوقات فراغت، لذت بردن از بازی‌های تماشایی برای نسل جوان و خانواده‌های ایرانی و برگزاری رویدادهای ورزشی داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی است.
 •     جاده تندرستی

    مسیر سلامتی بازار بزرگ ایران با ایجاد فضایی مناسب بر روی بام و با به کارگیری کف‌پوشی مدرن با آخرین استانداردهای جهانی در جهت احتراز از آسیب‌دیدگی ورزشکاران و عموم استفاده‌کنندگان به طول ۱.۶ کیلومتر و مساحت ۲۵۰۰ مترمربع احداث گردیده است.

 •     مرکز آمادگی جسمانی و سلامت
 •     باشگاه آمادگی جسمانی و سلامت به مساحت ۲۶۰۰ مترمربع، با دو سالن کاملاً مجزا به منظور استفاده بانوان و آقایان به صورت همزمان در تمامی ساعات شبانه‌روز و روزهای هفته (24/7) با امکانات ویژه و به کارگیری مدرن‌ترین تجهیزات ورزشی و مجرب‌ترین کادر آموزشی، خدماتی مطلوب به ورزشکاران ارائه می‌نماید.
 •     مجموعه استخر و اسپا

    این مجموعه ورزشی، فضای مفرح دیگری است که در نوع خود انحصاری و بی‌رقیب است. این مجموعه شامل یک استخر برای بانوان، استخر مجزای دیگری برای کودکان و یک استخر روباز چهار فصل برای آقایان در فضایی به مساحت ۹۴۰۰ مترمربع است. در این مجموعه با به‌کارگیری فناوری‌های بی نظیر و طراحی نوین و الهام‌بخش از معماری شرق و غرب، فضاهای آرام بخشی مانند: اسپا، حمام ترکی، سونا خشک و بخار، اتاق‌های متنوع انواع ماساژ، خدمات آرایشی و بهداشتی برای بانوان و... در نظر گرفته شده است.

 •     پیست یخ

    پاتیناژ به علت جذابیت ناشی از تلفیق ورزش و هنر، هر روز طرفداران بیشتری در میان کودکان، نوجوانان و جوانان پیدا می‌کند. علی‌رغم آنکه این ورزش جزو سرگرمی‌های مفرّح و هیجان‌انگیز است، تاکنون کمتر در ایران شاهد رونق آن بوده‌ایم که دلایل آن طبیعت کشور، دشواری طراحی و ساخت و ساز و دشواری تجهیز و نگهداری تجهیزات است.پیست یخ بازار بزرگ ایران در ضلع شرقی مجموعه با مساحت ۳۶۰۰ مترمربع (منطبق با استانداردهای جهانی)، فضایی برای جوانان ایرانی فراهم می نماید تا ضمن فراگیری رشته‌های ورزشی مرتبط نظیر پاتیناژ و هاکی روی یخ به همراه دوستان و خانواده از آن لذت ببرند.

 •     استادیوم چند منظوره (تنیس، ورزش‌های توپی و...)

    این مجموعه در محدوده باغ بام (محصور شده در فضای سبز، کافه¬‌ها و رستوران‌های اطراف با چشم انداز زیبا) به مساحت ۴۱۰۰ مترمربع و با ظرفیت ۱۳۰۰ نفر تماشاگر شامل: جایگاه‌های ویژه برای معلولین و اصحاب رسانه، قرار گرفته است. ضمناً تمهیداتی فراهم شده که ورزشکاران معلول نیز به راحتی از امکانات مدرن این مجموعه استفاده نمایند.

 1.     مجموعه اسکواش
 2.     اسكواش از قديمي‌ترين، مهیج‌ترین و سریع‌ترین نوع خانواده ورزش‌های راكتی محسوب می‌شود که امروزه در میان تمامی اقشار جامعه طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است. اين ورزش تمامی اجزاي آمادگی جسمانی را از قبيل: سرعت، قدرت، استقامت، انعطاف‌پذيری، چابكی و توان را دارا بوده و در بهبود استقامت قلبی عروقی و عضلانی نقش مهمی را ايفا می‌كند.
 •     بولینگ

  مجموعه تفریحی- ورزشی بولینگ در بام بازار بزرگ ایران واقع شده است و با فراهم آوردن امکاناتی متناسب با فرهنگ ایرانی و به منظور گذران اوقات فراغت به صورت خانوادگی و با به‌کارگیری طراحی نوین و جذاب در فضایی به مساحت ۱۸۰۰ مترمربع و ۱۶ خط بازی احداث شده است.

 •     کلینیک پزشکی ورزشی

    مرکز پزشکی ورزشی مجموعه بازار بزرگ ایران در راستای ارتقاء اهداف سلامتی و تندرستی، اهمیت گردشگری ورزشی و گردشگری درمانی به عنوان جدیدترین و کاربردی‌ترین انواع گردشگری در فضایی به مساحت ۲۰۰۰ مترمربع با جدیدترین و مدرن‌ترین دستگاه‌های روز دنیا برای انجام آزمون‌های سلامت ورزشی، بازتوانی ورزشکاران و سالمندان، با همکاری متخصصان مجرب و اساتید دانشگاه برای ارائه خدمت به مراجعه‌¬کنندگان در حال احداث است.

 

سوالات رایج مجری و مشارکت کنندگان

نحوه هماهنگی مقامات افتتاح کننده نمایشگاه چگونه است؟

 •     مجری موظف است، حداقل 5 روز قبل از برگزاری نمایشگاه به‌منظور تعیین سطح مقام افتتاح‌کننده، مقامات کشورهای خارجی و هیئت‌های تجاری هماهنگی‌های لازم را با ستاد مرکز نمایشگاهی بازار بزرگ ایران بعمل آورد.

نحوه تخصیص و هزینه پارکینگ برای مشارکت کنندگان و مدعوین چگونه است؟

 •     بازار بزرگ ایران، دارای بیش از ۱۴۰۰۰ فضای پارک رایگان و همچنین پارکینگ اختصاصی برای معلولان و جانبازان عزیز در بهترین موقعیت مکانی و در نزدیکترین دسترسی به کاربری‌های مجموعه است. بازار بزرگ ایران، علاوه بر ایجاد تمام دسترسی‌های مورد نیاز خود از شبکه شهری، سایر دسترسی‌های محلی را به صورت غیرهمسطح برای آسایش ساکنان ایجاد نموده تا به حل معضلات ترافیکی منطقه کمک کرده باشد. لازم به ذکر است، علاوه بر عدم محدودیت برای تامین پارکینگ میهمانان و مشارکت کنندگان، هیچ هزینه‌ای از بابت ارائه این خدمات از مجری رویداد دریافت نخواهد شد.

نحوه هماهنگی جهت استفاده از سرویس‌های ویژه تشریفاتی برای حمل و نقل مدعوین چگونه است؟

 •     در صورت استفاده از سرویس‌های ویژه و خاص در مراسم شامل تاکسی، ون، مینی بوس، اتوبوس و خدمات تشریفاتی، هماهنگی‌های لازم جهت استقرار و نحوه بازدید، با ستاد مرکز نمایشگاهی بازار بزرگ ایران صورت پذیرد.

غرفه پیش ساخته و غرفه خودساز چیست؟

 •     غرفه پیش ساخته (مدولار)، به غرفه‌ای اطلاق می‌گردد که دارای شرایط ذیل باشد:

    از استاندارد مشخص در سایزبندی و نوع قطعات پیروی نماید.
    مونتاژ آن به سادگی انجام شده و نیاز به هیچ گونه عملیات تكمیلی در سالن نداشته باشد.
    شامل قطعاتی همانند: کف کاذب، پانل، فریم، سردرب، دیوایدر باشد.

 •     غرفه خودساز، به به غرفه‌ای اطلاق می‌گردد که تمام یا بخشی از آن دارای شرایط ذیل باشد:

    به صورت اختصاصی طراحی و تولید شود.
    بعد از هر دوره رویداد به صورت کامل جمع‌آوری شود.

 

مقررات عمومی غرفه‌ پیش ساخته(مدولار) و خودساز چگونه است؟

 • حداقل متراژ غرفه پیش ساخته و خودساز 24 متر مربع است. لازم به ذکر است، که در موارد خاص متراژهای کمتر نیز بررسی می‌شود.

 • کلیه طرح‌های مربوط به ساخت و ساز غرفه‌ها قبل از عقد قرارداد و ساخت می‌بایست به تایید ستاد مرکز نمایشگاهی بازار بزرگ ایران رسیده و مجوزهای لازم دریافت شود.

 • مجریان رویدادهای نمایشگاهی و پیمانكاران غرفه ساز درصورتی‌كه یك یا چند ضلع غرفه آنان در روبروی درب‌های ورودی، خروجی و اضطراری سالن قرار گیرد، موظف هستند، که ضلع مذکور را بصورت باز اجرا کنند، به‌صورتی که درب‌های مورد اشاره ماسکه نشوند.

 • ارتفاع مجاز غرفه‌های خودساز بدون طبقه، درهر سالن طبق جدول ذیل مشخص گردیده، که رعایت آن الزامی است.

نام سالن

ارتفاع مجاز (متر)

E0

3

E1

3

E2

3

0

 

 • در مواردی که دیواره غرفه در مقابل دریچه‌های هواساز سالن قرارگیرد الزام است که فضای جلوی دریچه‌های مذکور باز باشد.

 • عدم واگذاری غرفه در مقابل درب‌های اصلی و اضطراری و رعایت حریم درب‌های اصلی به فاصله یك متر از هر طرف.

 • رعایت استاندارد عرض راهروها می‌بایست با احتساب حداقل 3 متر باشد. لازم به ذکر است، که در صورتی‌كه راهرویی در داخل فضای اجاره‌ای یك غرفه بصورت خصوصی ایجاد گردد و عمومی نباشد، غرفه مذکور از این استاندارد معاف خواهد بود.

 • مجریان رویدادهای نمایشگاهی و شرکت‌ها یا پیمانكاران تبلیغات محیطی جهت نصب سازه‌های تبلیغاتی و اطلاع رسانی درداخل سالن‌های اصلی می‌بایست از ستاد مرکز نمایشگاهی بازار بزرگ ایران مجوز اخذ نمایند.

 • درج شناسنامه طرح شامل: مشخصات طراح، عنوان نمایشگاه و تاریخ برگزاری ذیل کلیه نقشه‌ها و در تمام مراحل، ضرورت دارد.


 

اقلام مورد استفاده در غرفه‌های پیش ساخته سیستم (مدولار)، چیست؟

 •     پانل، تایل کف، پوشش کف، قرنیز، کتیبه سردرب، انباری، VIP، برق و روشنایی طبق استاندارد.

مشارکت‌کنندگان در کدام سالن‌های مرکز نمایشگاهی بازار بزرگ ایران اجازه اجرای نیم‌طبقه در غرفه را خواهند داشت؟

 •     مشارکت‌کنندگان با هماهنگی قبلی با ستاد هماهنگی مرکز نمایشگاهی بازار بزرگ ایران در بعضی از قسمت‌های سالن‌های E1 و E2 می‌توانند حداکثر 50 درصد متراژ غرفه خود را به صورت نیم طبقه اجرا کنند. لازم به ذکر است، که نیم طبقه می‌بایست، بدون سقف اجرا گردد.

نحوه تبلیغات غرفه‌ها در مرکز نمایشگاهی بازار بزرگ ایران چگونه است؟

 •     پخش و توزیع هرگونه بروشور، کاتالوگ و تراکت تنها در غرفه‌ها مجاز بوده، و هرگونه تبلیغ خارج از فضای غرفه در مرکز نمایشگاهی بازار بزرگ ایران ممنوع است.

نحوه نظافت در زمان ساخت، ورود و تخلیه بار و همچنین موارد لازم به اجرا در سالن‌های مرکز نمایشگاهی بازار بزرگ ایران چگونه است؟

 •     ساخت و ساز در سالن‌ها ظرف زمان تعیین شده می‌بایست خاتمه یافته تا نظافت سالن‌ها بصورت مطلوب انجام شود.
 •     جمع آوری انواع نخاله توسط مشارکت‌کنندگان در داخل غرفه جهت نظافت سالن‌ها انجام می‌پذیرد.
 •     قرار دادن هر گونه وسایل مازاد غرفه همانند کارتن، جعبه در پشت پنل‌ها ممنوع است.
 •     برابر مقررات جاری، نظافت داخل سالن‌ها تنها در محدوده راهروها برعهده مرکز نمایشگاهی بوده و نظافت داخل غرفه‌ها به عهده غرفه داران خواهد بود، ضمناً نظافت و پاکسازی محوطه نیز بر عهده این مرکز است.
 •     استفاده از پوشش کاور پلاستیكی بر روی زمین و پوشاندن کامل کف در محل اجرای غرفه که مانع از آسیب رساندن به کف غرفه است الزامیست.
 •     جمع آوری و تخلیه ضایعات در حین احداث و برگزاری نمایشگاه می‌بایست ظرف روز جاری صورت پذیرد.
 •     خروج لوازم و تجهیزات به خارج از نمایشگاه و بازار بزرگ ایران بدون مجوز مدیر سالن حراست مجموعه امکان پذیر نیست.

 

شرایط پوشش و حجاب، همچنین کارت‌های شناسایی مشارکت کنندگان در مرکز نمایشگاهی بازار بزرگ ایران چگونه است؟

 •     پوشش بانوان تحت هر عنوان(غرفه دار و پرسنل) می‌بایست با رعایت شرع و عرف اسلامی در چهارچوب قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران باشد .
 •     افراد حاضر در غرفه (در قالب غرفه دار) ملزم به استفاده از کارت شناسایی مورد تایید ستاد مرکز نمایشگاهی بازار بزرگ ایران هستند و به لحاظ تعداد نفرات حاضر در غرفه نیز می‌بایست، مطابق با آیین نامه باشد.

 

ساعت شروع به کار رویداد و حضور بازدیدکنندگان در مرکز نمایشگاهی بازار بزرگ ایران چگونه است؟

 •     ساعت شروع  به کار رویداد و حضور بازدیدکنندگان و غرفه‌ داران 30 دقیقه قبل از فك پلمپ سالن‌ها الزامی است.

مسئول حفظ و نگهداری از اموال غرفه‌ها در زمان فعالیت سالن‌های مرکز نمایشگاهی بازار بزرگ ایران به عهده چه کسی است؟

 • مسئولیت حفظ و نگهداری از کلیه اقلام و اموال غرفه‌ها در زمان فعال بودن سالن‌های مرکز نمایشگاهی بازار بزرگ ایران به‌عهده مشارکت کننده خواهد بود.

مسئول حفظ و نگهداری از اموال غرف در زمان پایان فعالیت سالن‌ها به عهده چه کسی است؟

 •    مسئولیت حفظ و نگهداری از کلیه اقلام و اموال غرفه‌ها در زمان پایان فعالیت سالن‌های مرکز نمایشگاهی بازار بزرگ ایران به عهده حراست مجموعه خواهد بود.

مسئولین و مشارکت کنندگان تا چه زمانی موظفند در غرفه‌های خود حضور داشته باشند؟

 • غرفه داران موظفند در ساعات پایانی رویداد و قبل از خروج بازدیدکنندگان در غرفه خود حضور داشته باشند و حداقل تا زمان پلمپ سالن یکی از اعضای مشارکت کننده داخل غرفه حضور داشته باشد.

مشارکت کنندگان و بازدیدکنندگان در صورت بروز حوادثی همانند؛ آتش سوزی، سرقت، مزاحمت‌افراد، درگیری و ... مراتب را باید به چه واحد و اشخاصی منعکس نمایند؟

 •     در صورت بروز هرگونه از حوادث فوق مراتب را به مدیر سالن، حراست و یا نماینده HSE مستقر در مرکز نمایشگاهی بازار بزرگ ایران اطلاع دهند.

مشارکت کنندگان برای خروج کالا، نیاز به ارائه چه مدارکی دارند؟

 • خروج هرگونه کالا از سالن‌های مرکز نمایشگاهی بازار بزرگ ایران نیاز به تهیه برگه خروج همراه با امضای تایید مدیر سالن مربوطه را دارد.

ابعاد و وزن مجاز آسانسورهای باری:

 • وزن مجاز قابل حمل توسط آسانسورهای بار: 4000 کیلوگرم

 

عمق

3.7 متر

عرض

1.8 متر

ارتفاع

2.2 متر

 • بار مجاز:

  • کف سالن‌ها: 400 کیلوگرم بر مترمربع

  • سقف: 200 کیلو گرم بر متر مربع

  • کف غرفه‌ها: 300 کیلوگرم بر مترمربع

ارتفاع سالن ها در هر طبقه:

E0 کوتاه

E0بلند

E1

E2کوتاه

E2بلند

3.7 متر

4 متر

6.5 متر

3.7 متر

8 متر