رفتن به محتوای اصلی
دسترسی سریع

عضو هیات رئیسه اتاق اصناف تهران در حاشیه مراسم افتتاحیه نمایشگاه‌های (2020KITEX) و   (2020HODEX) در مرکز دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی و رویدادهای تجاری بازار بزرگ ایران (ایران‌مال) گفت: اتاق اصناف تهران بدون شک از این مرکز به عنوان یک مرکز نمایشگاهی فوق العاده برای عرضه محصولات صنعتی و نیمه صنعتی کشور استفاده خواهد کرد، چراکه مرکز نمایشگاهی ایران‌مال برای بنگاه‌ها و مجموعه‌های کوچک و متوسط بسیار مفید عمل می‌کند. این مجموعه دارای زیبایی، امکانات و تسهیلات بسیاری است.

به گزارش واحد خبری مرکز نمایشگاهی بازار بزرگ ایران، علی فاضلی تاکید کرد: خوشبختانه این دوره از (2020KITEX) و  (2020HODEX) نسبت به سنوات گذشته بسیار باکیفیت تر برگزار شده است. ایجاد نمایشگاه تخصصی برای اتحادیه‌های صنفی یکی از اهدافی بوده است که سال‌ها به دنبال آن بوده‌ایم، خوشبختانه در سال‌های اخیر به این اهداف نزدیک شده‌ایم و با توجه به تحریم‌‌ها، ثمرات مثبتی را به دست آورده‌ایم.

وی افزود: از دیگر اهدافی که همواره به دنبال آن بوده‌ام ایجاد شهرک‌های تخصصی در کشور است، چراکه با ایجاد و تقویت این شهرک‌ها به پیشرفت فعالیت‌های تخصصی کشور کمک شایانی می‌توان کرد. در همین راستا لازم است به خود و مزیت‌هایمان نگاه ویژه‌ای داشته باشیم. نمایشگاه امروز حاصل همین تفکر است. موجب خرسندی است که امروز مرکز نمایشگاهی ایران‌مال را بسیار پویا مشاهده می‌کنیم.

عضو هیات رئیسه اتاق اصناف تهران تصریح کرد: با توجه به این که در گذشته مواد اولیه تنها از طریق واردات به کشور تامین می‌شد، امروز بسیاری از تولیدکنندگان در این نمایشگاه به تولید بیش از 60 درصد مواد اولیه خود اشاره کرده‌اند، این امر به معنای این است که قدم بزرگ و مثبتی به سمت اقتصاد مقاومتی برداشته‌ایم و ضروری است این حرکت در آینده  تقویت شود.

علی فاضلی در پایان خاطرنشان کرد: ایجاد زبان مشترک برای توسعه صادرات غیرنفتی از اهدافی اساسی کشور بشمار می‌رود، بدون شک مرکز نمایشگاهی ایران مال می‌تواند کمک بسیاری را در این زمینه انجام دهد و در برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی موثر باشد.