رفتن به محتوای اصلی
دسترسی سریع

دو ربات‌ هوشمند برای بهبود خدمات واکسیناسیون کرونا  در مرکز نمایشگاهی ایران مال به کار گرفته شدند.

به گزارش واحد خبری مرکز نمایشگاهی بازار بزرگ ایران، خدمت‌رسانی دو ربات ضدعفونی‌کننده و تحویل‌دهنده با جدیدترین فن‌آوری در حوزه رباتیک و سیستم‌های هوشمند از دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ آغاز شد. این ربات‌ها به اهتمام شرکت لت می ریپیر Let Me Repair  نماینده شرکت پودو PUDU  در ایران به خدمت گرفته شده‌اند.

نماینده شرکت لت می ریپیر در این باره اذعان داشت: ربات ضدعفونی‌کننده به نام پودوکتور 2 -Puductor 2- قابلیت ضدعفونی با مه خشک و اشعه یو وی UV  را دارد. با توجه به انتشار ویروس کرونا در هوا وجود چنین رباتی می‌تواند امکان انتقال بیماری را در محیط تا ۹۵ درصد کاهش دهد. این ربات توانایی ضدعفونی ۵۰۰ مترمکعب از فضا را دارد. همچنین این ربات کاملاْ هوشمند است و از طریق لیزر و بدون حضور اپراتور می‌توانند مناطق آلوده را شناسایی، نقشه‌برداری و ضدعفونی نماید.

وی خاطر نشان کرد: ربات هوشمند تحویل‌دهنده  نیز می‌تواند بسیار دقیق و با سرعت بالا اقلام مد نظر را تحویل دهد.  از این ربات می‌توان در مراکز واکسیناسیون، رستوران‌ها و بیمارستان‌ها برای تحویل غذا یا دارو به بیمار و سایر مکان‌هایی که برای جلوگیری از انتقال بیماری نیازمند عدم حضور افراد است، استفاده کرد.