رفتن به محتوای اصلی
دسترسی سریع

معاون نخست‌وزیر دولت قطر ضمن بازدید از نمایشگاه «دفاع جهانی ۲۰۲۲» از آخرین دستاوردهای شرکت‌های موجود در آن اطلاع پیدا کرد.

 

به گزارش واحد خبر مرکز دائمی نمایشگا‌های بین‌المللی ایران‌مال به نقل از فارس، دوحه در نمایشگاه «دفاع جهانی ۲۰۲۲» شرکت کرده و «خالد بن محمد العطیه» معاون نخست‌وزیر دولت قطر در امور دفاعی نیز از آن بازدید کرده است.

طبق گزارش خبرگزاری رسمی دولت قطر« قنا »  العطیه در این نمایشگاه  ضمن بازدید از غرفه‌های مختلف، از جزئیات خدمات نظامی ارائه شده همچون سیستم‌های دفاعی و تجهیزات موجود مطلع شده است.

در این نمایشگاه تعداد زیادی از تولیدگنندگان صنایع دفاعی و امنیتی جهان مشارکت دارند. برپاکنندگان آن ادعا می‌کنند که بر موضوع ادغام مشترک سیستم‌های دفاع هوایی، زمینی و دریایی با بهره‌گیری از ماهواره‌ها و سیستم‌های امنیت اطلاعات تمرکز دارند.

اولین دوره نمایشگاه دفاع جهانی ۲۰۲۲ امروز از سوی اداره کل صنایع نظامی عربستان و در شهر ریاض افتتاح شد؛ این نمایشگاه تجهیزات نظامی قرار است تا چهار روز دیگر ادامه پیدا کند.

امروز خبرگزاری رسمی دولت عربستان « واس»   ضمن انتشار خبر افتتاح این نمایشگاه با حضور «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی، اعلام کرد که برپایی این نمایشگاه با مشارکت ۵۹۰ شرکت و به نمایندگی از ۴۲ کشور دنیا انجام شده است.

روز گذشته نیز ریاض همایشی یک‌روزه را تحت عنوان «ریاض، برای دفاع» برگزار کرد و مقامات سعودی ضمن اذعان به افزایش تلاش‌ها در جهت دست‌یابی به خودکفایی در بخش‌های دفاعی، از گسترش همکاری‌ها با متحدان منطقه‌ای و بین‌المللی در این حوزه خبر دادند.