رفتن به محتوای اصلی
دسترسی سریع

اولین کنگره موبایل ایران سه‌شنبه دوم اسفند در مرکز دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران‌مال آغاز به‌کار کرد.

این کنگره به عنوان نخستین و بزرگترین رویداد موبایل و ارتباطات با محورهای زیست‌بوم موبایل، نمایشگاه نرم‌افزار و سخت‌افزار موبایل و ستاره­‌های موبایل ایران با حضور دو تن از معاونان وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات، میثم عابدی معاون فناوری و نوآوری و رضا باقری اصل معاون امور مجلس و استان‌های این وزارت خانه افتتاح شد.

رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس شورای اسلامی هم از شرکت کنندگان در مراسم افتتاحیه بود که ضمن تشکر از دست‌اندرکاران برگزاری این کنگره و نمایشگاه، افزود: انتخاب عنوان این گردهمایی هوشمندی خاصی می‌طلبد چراکه نمی‌توان از اقتصاد دیجیتال و هوش مصنوعی سخن گفت و از صنعت موبایل و نقش مهم آن در زیست‌بوم یاد نکرد. مجتبی توانگر با اشاره به اهمیت صنعت موبایل به عنوان ابزار ضروری زندگی امروزی اظهار امیدواری کرد که این گردهمایی زمینه اتفاقات خوب در این حوزه باشد.

همزمان با برگزاری اولین کنگره موبایل ایران، رقابت استارتاپی نیز با محورهای مرتبط حوزه فناوری آغاز شد.در پایان این رقابت استارتاپی که با معرفی راهنمایان رقابت آغاز شد تیم‌های برتر پس از ۴ روز انتخاب و در مراسم اختتامیه کنگره معرفی خواهند شد.

مرکز دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران‌مال از سه‌شنبه ۲ اسفند تا جمعه ۵ اسفند از ساعت ۱۱ تا ۱۹ میزبان بازدید علاقه‌مندان به فن‌آوری‌های موبایل است.