رفتن به محتوای اصلی
دسترسی سریع

پایگاه موقت اهدای خون در مرکز نمایشگاهی ایران‌مال به مدت سه روز میزبان عزیزان علاقه‌مند به این امر خداپسندانه است.

به گزارش واحد خبری مرکز نمایشگاهی بازار بزرگ ایران، یکشنبه ۱۰ مردادماه مصادف با روز انتقال خون، پایگاه موقت اهدای خون مرکز نمایشگاهی ایران‌مال در مجاورت مرکز واکسیناسیون این مجموعه آغاز به کار کرد.

علی‌اصغر یوسفی، کارشناس انتقال خون پایگاه موقت مرکز نمایشگاهی ایران‌مال با بیان اینکه برخی از دریافت‌کنندگان خون برای ادامه حیات نیاز به دریافت مستمر خون دارند تصریح کرد: از خون هر اهداکننده حداقل سه فاکتور پلاکت، پلاسما و گلبول قرمز استخراج می‌شود که مصارف گوناگونی دارد و برای موارد مختلف از جمله بیماران تالاسمی، هموفیلی و درمان سوختگی‌ها و جراحی‌ها استفاده خواهد شد.

یوسفی افزود: متاسفانه با شیوع ویروس کرونا استقبال مردم و مراجعه آنان به پایگاه‌های اهدای خون نسبت به سال‌های گذشته کاهش داشته است. به همین منظور جهت آسودگی خاطر عزیزان علاقه‌مند به این امر خداپسندانه تاکید می‌کنم که کلیه پروتکل‌های بهداشتی در واحدهای انتقال خون رعایت می‌شود.

وی با اشاره به میزبانی چندین ساله ایران مال از واحدهای سیار انتقال خون کشور خاطرنشان کرد: با توجه با اینکه در هر نوبت ۲۰۰ الی ۳۰۰ نفر اهداکننده به مراکز سیار در مجموعه ایران مال مراجعه کرده‌اند پیش‌بینی می‌شود امسال نیز با چنین استقبالی مواجه شویم.

علاقه‌مندان به اهدای خون می‌توانند ۱۰ تا ۱۲ مردادماه با همراه داشتن کارت ملی از ساعت ۹ الی ۱۵ به پایگاه موقت اهدای خون مرکز نمایشگاهی ایران‌مال مراجعه کنند.